Soutěžní projekt Respondea „Pomáháme ohroženým rodinám s dětmi žít společně doma a prospívat“ postoupil do hlasování ve vybraných obchodech řetězce Tesco. Kdo bude nakupovat mezi 11. červencem a 7. srpnem v Tescu v Brandýse nad Labem, Čelákovicích, Milovicích, Poděbradech, Pečkách, Mladé Boleslavi, Mimoni a Turnově, může vhozením hlasovacího žetonu podpořit ohrožené rodiny, kterým Respondeo dlouhodobě pomáhá.

V našem regionu žije řada matek samoživitelek, prarodičů, kteří se starají o svá vnoučata, a dalších rodin v nepříznivé životní situaci. „V rámci našich služeb zaměřených na rodiny s dětmi se nám daří pomáhat jim znovu se postavit na vlastní nohy. Radíme jim při hledání práce či sestavování rodinného rozpočtu, podporujeme je při jednání s úřady či školou, ve které děti často mívají problémy různého druhu,“ uvádí příklady Irena Kešnerová, vedoucí programů pro rodiny s dětmi. V některých případech jsou pracovníci Respondea schopni zajistit i potraviny, drogerii či školní pomůcky pro děti.

Cílem je zkrátka pomáhat sociálně znevýhodněným rodinám, aby jejich děti mohly vyrůstat a prospívat v bezpečném prostředí svého domova, nikoli v ústavní péči. „Díky 45 tisícům, které bychom mohli získat od Tesca, bychom rádi doplnili naše materiální zázemí – vybavili skladovací prostor pro materiální pomoc rodinám, doplnili naše sklady o školní potřeby pro děti, ale také technologicky vybavili naše terénní sociální pracovníky, aby mohli vyřešit více věcí přímo v rodinách a v terénu,“ vysvětluje Irena Kešnerová.