Na jaře 2018 Respondeo, z. s. spustilo nový projekt, který má za cíl řešit konflikty ve vztazích, které vrcholí agresí. Je jedno, zda se jedná o partnery či o dvojici rodič a dítě, kterému však bylo alespoň 16 let. Od května do prosince 2018 pomohl tento projekt osmnácti klientům v různých situacích.

Pan Karel oslovil Respondeo s tím, že má konflikty s bývalou manželkou ohledně předávání dětí ve věku 9 a 16 let. Domnívá se, že je matka navádí, aby k němu nechodili. Psychoterapeut v tomto konkrétním případě nejprve navrhl společné setkání rodičů, kde byla domluvena základní pravidla pro předávání dětí. Další spolupráce s rodiči probíhá individuálně. Cílem je, aby se oba naučili komunikovat bez konfliktů ohledně záležitostí týkajících se dětí.

Spory ve vztahu řeší s pomocí psychoterapeuta i paní Marie se svou dospívající dcerou. To, že nejsou schopny se na ničem domluvit a jedna druhou respektovat, se projevilo na prvním společném sezení, kdy si skákaly do řeči, překřikovaly se. Psychoterapeut intenzivně pracuje s matkou i dcerou na zlepšení komunikace, některých se zúčastňuje i strýc dospívající dcery, který žije ve společné domácnosti také a s dcerou paní Marie si rozumí o něco lépe. Po několika setkáních obě uznávají, že se jejich komunikace a vzájemné soužití zlepšuje.

Psychoterapie v rámci projektu Jak na konflikty ve vztazích, která může být individuální, ale i párová je bezplatná. Psychoterapeutická setkání je možné domluvit v Nymburku, Mladé Boleslavi a Kolíně.

Kontakt pro domluvení termínu: 725 554 828 (po-čt: 8-15 hodin)

Projekt je podpořen z programu Ministerstva vnitra.