Paní Lindu do intervenčního centra (IC) objednala kamarádka, která ji doprovodila na první konzultaci. Linda po rozvodu zůstávala s dítětem dlouho sama. Před rokem se seznámila s mužem, který se jevil jako dokonalý partner. Pozorný, starostlivý, k její dceři se choval lépe než vlastní otec. Po půlročním společném soužití se klientka ocitla psychicky na dně.

Přítel krátce po nastěhování do společně pronajatého bytu zcela změnil své chování. Chorobně žárlil, chtěl mít klientku stále pod kontrolou. Při jakémkoliv podezření, že nemluví pravdu, ji napadal vulgárními výrazy. Došlo i k fyzickým útokům (tahání za vlasy, facky, škrcení, kopance). Přítel se po útocích klientce omlouval, dokonce plakal a sliboval, že se to už nikdy nebude opakovat.

Místo odchodu svatba

Klientka se rozhodla vztah ukončit, přijala nabídku psychoterapie. Brzy na to spolupráci s IC přerušila. Odcestovala na delší dobu za matkou, která vážně onemocněla a potřebovala její pomoc. Přítel nepřestával klientku kontaktovat. Tvrdil jí, že na sobě začal pracovat v kurzu zvládání agresivity. Jako obratný manipulátor ji přesvědčil, že teď už bude všechno jinak.  Nic nezmohla ani kamarádka, paní Linda si přítele vzala.

Jak těžké je odejít?

Její manželství bylo šťastné asi měsíc. Po půl roce klientka kontaktovala pracovnici IC s žádostí o osobní konzultaci. Uvědomila si, že takto dál žít nechce, už kvůli dceři. Klientce bylo nabídnuto pokračování psychoterapie, požádala také a pomoc při sepsání žaloby o rozvod manželství. Následně získala nové zaměstnání a byla pracovně velmi vytížená. Termíny domluvených konzultací se často měnily. Klientka absolvovala několik psychoterapií, pro vypracovaný návrh žaloby se do IC nedostavila. Překvapivě se nyní rozvádět nechce…