V neděli 2. října kolínské kino zaplnily poněkud netradičně květiny. Show s podtitulem „Vrahem je zahradník…“ uspořádala kolínská květinářka a aranžérka Blanka Vallová a výtěžek ze vstupenek a v aukci prodaných květin věnovala Intervenčnímu centru Respondeo, které pomáhá obětem a svědkům domácího násilí.

Diváků dorazilo několik desítek, podobně jako loni. Květinová show se totiž koná už po čtvrté. „Bylo to opravdu zábavné odpoledne, paní Blanka to má krásně a profesionálně připravené. Bavilo mě povídání o hrnkových květinách a dozvěděla jsem se mnoho o práci zahradníka,“ popisuje Lucie Voláková z Respondea, která se akce s několika kolegyněmi také zúčastnila. Dodává, že dvě hodiny utekly jako voda. „Probrali jsme vše od fialek, přes fíkusy, až po bylinky.“

Po show následovala aukce květin, do které se příchozí aktivně zapojovali. Dražily se hrnkové květiny po více kusech a celkově se vybralo na podporu obětí domácího násilí 12 900 korun. „Šek jsme převzali z rukou Blanky Vallové na pódiu spolu s kolegyní Markétou Mlikovou, představily jsme naši organizaci a naše poslání, poděkovaly a doporučily všem k přečtení úžasný rozhovor s paní Blankou, který vyšel v Kolínském deníku a Kolínském presu,“ dodává Lucie.

Na oplátku zástupkyně Respondea předaly paní Blance certifikát dárce s poděkováním za uspořádání už čtyř ročníků úžasné show, na nichž celkem vybrala a darovala Respondeu 57 600 korun.

„Každý rok si říkám, proč show dělám. U předchozích ročníků jsem si nebyla jistá, zda opravdu pomáháme. Po tomto ročníku vím, že ano. A témat máme ještě dost, tak můžeme pokračovat s radostí dál,“ uzavírá sama Blanka Vallová.