Respondeo se opět účastní se svým projektem na podporu ohrožených rodin s dětmi soutěže vyhlášené Nadačním fondem Tesco. Kdo bude v nejbližších dnech nakupovat v Tescu v Mělníce, Neratovicích, Roudnici nad Labem a Štětí, může hodit svůj hlasovací žeton právě naší organizaci.

Cílem projektu je pomoci rodinám, které se nacházejí v tíživé životní situaci a selhávají ve svém fungování. Podpoří rodiče, kteří mají konflikty ve vztazích nebo jim chybí rodičovské kompetence. Respondeo chce pomoci také znevýhodněným rodinám samoživitelů či prarodičů pečujících o svá vnoučata, aby nepřišli o bydlení, mohli pracovat, a dětem tak zajistili plnohodnotný život ve vlastní rodině. Díky výhře by bylo možné poskytnout pomoc až 12 rodinám v okrese Mělník, tedy zhruba 33 dětem a 21 dospělým.

Sociální pracovníci Respondea rodiny navštěvují dlouhodobě v jejich domácnostech, případně si mohou domluvit schůzky v zázemí pobočky. Snaží se podporovat správný rozvoj dětí a poskytnout rodinám důležitou sociálně právní a psychoterapeutickou pomoc. „Za získané peníze nakoupíme také edukační pomůcky pro práci s dětmi, zázemí pobočky doplníme nezbytným vybavením, ale rovněž vybavíme sociální pracovníky mobilní IT technikou, aby mohli přímo v terénu reagovat pružně na vzniklé situace,“ doplňuje Alena Líbalová, ředitelka organizace.

Kromě toho, že se děti a rodiny, se kterými Respondeo pracuje, lépe začlení do společnosti a děti pak lépe prospívají ve škole, pozitivní dopad se projeví i na vztazích v širším okolí, se sousedy, majiteli nemovitostí či zaměstnavateli a školou.