Historie sdružení

The-horsebox---the-first--003

Fungujeme podle osvědčeného britského modelu

Respondeo, o. s. vzniklo jako nestátní nezisková organizace v roce 2003. Zpočátku se jednalo spíše o dobrovolnickou iniciativu. Všude po republice tehdy vznikaly občanské poradny podle osvědčeného 70 let starého britského modelu z dob hospodářské krize, kdy si občané navzájem radí, jak postupovat ve složitých životních situacích. Chtěli jsme podbné centrum bezplatné pomoci vybudovat i v Nymburce, což se setkalo s pozitivním ohlasem jak mezi představiteli města, tak i mezi klienty.

Jsme tu pro vás již deset let – profesionálně a bezplatně

Za deset let svého působení jsme se značně profesionalizovali a rozrostli. Máme k dispozici vlastní právničku a naši konzultatnti se pravidelně vzdělávají tak, aby Vám mohli nabídnout ty nejlepší rady a východiska z obtížné životní situace. Kromě Nymburka fungujeme i v šesti dalších městech v severovýchodní části Středočeského kraje (od Mladé Boleslavi po Kutnou Horu), máme 14 zaměstnanců a ročně pomůžeme stovkám klientů.

Kromě samotného občanského poradenství, které stálo na začátku naší činnosti, v současné době poskytujeme i další dvě sociální služby: Centrum pro pomoc obětem pomáhá obětem násilí a trestných činů orietnovat se v trestním řízení. Intervenční centrum představuje profesionální pomoc obětem domácího násilí (sociální, právní a psychologická podpora).

0 let
0 měst
0 zaměstnanců
0+ klientů za rok